Akne,akne a zase akne.

Akne je ochorenie,ktoré v určitom úseku života potrápi väčšinu populácie. Je témou rozhovorov medzi dospelými,dospievajúcimi a aj vdačnou témou pre všetkých,ktorí sa tejto chorobe venujú.Dokáže potrápiť a aj zanechať trvalé stopy na koži a psychike.Akne... Formy akne sú rôzne,od niekoľkých prejavov schovaných na sluchách či čele až po zapálené hnisavé hlboké vredy pokrývajúce tvár,krk trup a hojace sa hlbokými jazvami.Čiže je to celá škála prejavov ochorenia.Od stupňa problémov sa následne odvija riešenie.

Najjednoduchšie a najdiskrétnejšie akne kde je v popredí mastná pleť a komedá sem tam papulo-pustuloza je riešiteľné veľmi dobre.Nooo,dobre...ako z ktorého uhla pohľadu,ale vo všeobecnosti stači vhodná kozmetika,nebabrať a ak babrať tak profesionálom a pleť sa udrží vo veľmi dobrom stave.Samozrejme ľudia,ktorých ošetrovanie pleti otravuje s daným stavom spokojní nebudú ale čo už.Treba sa prispôsobiť.

Horšie je to ked stav prechádza do hlbšieho procesu,tvorí hnisavé vredy,hojí sa jazvami-tam už musí spozornieť aj medicína,tento stav je pre pacienta nevyhovujúci,nakoľko hnisavé procesy oslabujú organizmus,môže sa pridružiť aj teplota a je nutné zasahovať antibiotikami,ktoré treba v prípade akne užívať dlhšiu dobu a zároveň ošetrovať hnisavé ložiská.

U dievčat je zhoršovanie akne viazané často na cyklus,veľmi často je prítomná hormonálna nerovnováha,ktorá sa rieši antikoncepciou.Vo väčšine prípadov antikoncepcia akne zlepší,ale po vysadení môže dôjsť k recidíve.Je to na rozhodnutí pacienta,či antikoncepciu v tomto prípade akceptuje alebo nie.

V prípade jazvovitého či cystického akne a po zlyhaní ostatných spôsobov liečby je na rade metoda poslednej voľby a síce Roaccutan a lieky podobné.Nie som z toho nadšená,ale ked máte pred sebou patnáťročné dieťa a je doslova posiate hnisavými vyrážkami ktoré nereagujú ani na antibiotiká,nedá sa s tým nijakým spôsobom pohnúť,tak je aj táto veľmi ťažká a nepríjemná liečba na mieste.V spoločnosti kde je v popredí kult krásy by títo pacienti najradšej brali lieky okamžite a bez zdržiavania a skôr lekár je ten,čo rodinu vystríha.Alebo mal by byť.

Opísala som klasické spôsoby liečby.A kedže máme v logu nápis-Medicína,homeopatia a kozmetika spoločne v službách krásy,dotknem sa aj homeopatie,ktorú v týchto dg veľmi nepreferujem. Homeopatia vie ozdraviť terén a urýchliť hojenie vredov,ale počiatočné zhoršenie,ktoré býva prítomné nielen pri homeopatii,ale aj pri Detoxoch rôzneho druhu,veľmi často zanechá trvalé následky vo forme jaziev,ktoré sú už potom natrvalo.No a preto sa snažím týmto metodam pri dg ťažké akne skôr vyvarovať,prípadne zakomponovať bylinky,gemmotherapiu,prípadne preliečiť a následne detoxikácia organizmi vo vhodnom období.

Naproti tomu pri zvládaní akne je estetická dermatologia,lekárska kozmetika viac než veľmi vhodná. Vhodný chemický peeling vo vhodnom čase a dobrom prevedení je uplný zázrak.Zjemní pleť,zavrie komedá,vyrovná fľaky,prežiari.Samozrejme zdôrazním vhodný a vo vhodnom čase. Tiež ošetrenie IPL,LED a lasermi veľmi dobre upraví mazotok a fľaky na tvári,ale podľa mojich už násťročných skúseností je dôležité,aby každý klient či pacient dostal liečbu ušitú na mieru.V článku sa dajú napísať len všeobecné veci,lebo každý z nás je originál a potrebuje originálny prístup. Ošetrovanie akne-pravideľné-ale nemôže prestať hned ako sa koža ukľudní.Ošetrovanie je nutné pravidelne približne raz mesačne a človek sa s ním musí zmieriť tak ako s umývaním vlasov či s čistením zubov.Inak sa problémy budú vracať.

Naproti tomu otázna metodika je mikrodermabrazia.Pokiaľ sa použije vo vhodnom teréne,dokáže spraviť svoju prácu ale často sa stretávam s tým,že je použitá v štadiu hnisaveho akne a veľmi spoľahlivo prevedie povrchové akne do hlbky a prispeje k dlhodobému trápeniu.Preto veľmi dobre rozmýšľajte čo so svojou pleťou spravíte a komu dovolíte s nou pracovať.

© 2008 - 2019 ESTETIC STUDIO | designed & powered by creoneo